Duvar Tipi Split Klima

 

   


Duvar Tipi Split Klima Nedir?

Bir iç ve bir dış üniteden oluşan ve duvara monte edilen duvar tipi split klimalar oldukça düşük ses seviyesinde çalışırlar. Duvar tipi split klimaların 9.000 Btu/h ile 30.000 Btu/h kapasiteler arasında değişik modelleri vardır.

Duvar tipi split klimalar konutlarda ve konfor şartı istenen tüm mekanlarda problemsiz olarak kullanılırlar. Duvar tipi split klimaların A sınıfı özelliğe sahip olan modelleri diğer modellere göre daha tasarrufludur.

Duvar Tipi Split Klima Nerede Kullanılır?

Konutlarda, İş yerlerinde, Bilgi işlem odalarında, Mağazalarda, Alışveriş merkezlerinde, Isıtılması ve soğutulması istenen tüm mekanlarda güvenle kullanabilirsiniz.

Duvar Tipi Split Klima Nasıl Monte Edilir?

Duvar tipi split klimanızın iç ünitesi klima kullanacağınız mekana, dış ünitesi ise bu mekanın dışında kalan ve atmosfere açık olan bir alana monte edilir.

Teras, açık balkon veya pencere altları dış ünite montajı için uygun alanlardır. İç ve dış ünite; bakır boru, elektrik kablosu, drenaj hortumu, izolasyon ve dekoratif bandajdan oluşan ara tesisat ile birbirine bağlanır.

Bu bağlantı esnasında klimanızın iç ünitesinin altında kalacak şekilde duvarınızda açılan 6 cm çapındaki dairesel ara tesisat yuvası montaj bitiminde izolasyon malzemeleri ile tamamen kapatılır.
Yüksek seviyede teknik bilgi ve tecrübe gerektiren duvar tipi split klimanızın montajı, mutlaka klima teknik servisiniz tarafından yapılmalıdır.