Mobil Klimalar

   

Mobil klima odadan odaya taşınabilir mi?

Tek üniteli olan mobil klimanızı çalıştırabilmeniz için 15 cm çapındaki fleksible hortumunu oda dışına çıkarmanız yeterlidir. Bu hortumun oda dışına çıkarılması cam veya duvardan yapılabilir.
Mobil klimanızı oda oda gezdirerek kullanmak isterseniz her odada fleksible hortum çıkışı için bir adet 15 cm çapında dairesel montaj yuvası bulundurmalısınız. Mobil klimanızın fleksible hortum çıkışını pencere kanadından dışarı uzatarak da kullanabilirsiniz. Soğutma komutunda çalışırken oluşan suyu kondanser havası ile dışarı attıkları için drenaj bağlantısına ihtiyaç duymazlar. Fişe takarak çalıştırabilirsiniz.

Mobil klimanın dış ünitesi var mıdır?

12.000 Btu/h kapasiteye kadar olan mobil klimaların dış ünitesi yoktur. Klimanız kondanser havasını arkasında bulunan 15 cm çapındaki fleksible boru ile dış ortama atar.

Mobil klima, hava hortumu olmadan çalışır mı?

Mobil klimaların arkasındaki fleksible hav hortumu, kondanser havasının dışarı atılması için mutlaka dış ortama bağlanmalıdır. Bu hortum bağlanmazsa, klimanız ortamdan aldığı ısıyı tekrar ortama verecek ve bulunduğu mekanı soğutamayacaktır.

Mobil klima nasıl monte edilir?

Mobil klimanızı kullanacağınız odanızın camından veya duvarından dış ortama 15 cm çapında bir veya iki adet dairesel montaj yuvası açılır. Dış ortama açılan 15 cm çapındaki montaj yuvasının bir veya iki adet oluşu mobil klimanızın modeline göre belirlenmektedir.
Fleksible hava hortumu açılan bu dairesel montaj yuvasına aparatı aracılığıyla tutturularak montaj tamamlanır. Mobil klimanızı fişe takarak çalıştırabilirsiniz.
Fleksible hava hortumunun montaj yuvası sizin tarafınızdan hazırlandıktan sonra mobil klimanızın teknik servisine bilgi verdiğinizde gelen servis sizin daha önce hazırladığınız montaj yuvasına mobil klimanızın hava hortumunu bağlayarak klimanızı devreye alıp garantisini başlatacaktır.

Mobil klimanın ses seviyesi ne kadardır?

20 dBA saatin tik tak sesi kadardır
30 dBA yatak odası için idealdir
40 dBA uyurken rahatsızlık verir
55 dBA normal konuşmayı etkiler