Hassas Klimalar

   

HASSAS KLİMALAR

Techline hassas kontrollü klima cihazları, sıcaklık ve nem oranları çok düşük tolerans ile sabit tutulması gereken bilgisayar odaları, bilgisayar merkezleri, telekominikasyon alanları, yüksek otomasyonlu ofisler, merkez ofisler, konferans salonları, müzeler, kütüphaneler, laboratuarlar ve benzeri hacimlerin klimatize edilmesi için tasarlanmışlardır.

Geliştirilmiş özel microişlemci ile cihazların soğutma, ısıtma, nemlendirme, nem alma ve filtrasyon fonksiyonları kontrol edilerek istenen ortam şartları sağlanmaktadır.

İstenilen sıcaklık, nem ve temizlik şartlarını sağlamak için Techline hassas kontrollü klimaları 24 saat 365 gün çalışabilmektedirler.

Standart mikro işlemci bütün tipik havalandırma işlevlerine imkan tanır. Soğutma, ısıtma, nemlendirme, nem alma ve filtreleme işlemlerini doğru bir şekilde ve zamanında yapar.

Hem verim hem de tüketim açısından düzenli ve en iyi şekilde kullanılan bir çalışmayı garanti eder. Aynı zamanda alarm yönetimi ve kendi kendine arıza tesbit imkanı sağlar. Eğer benzer kontrol gerektiren herhangi bir parça monte etmeniz gerekirse pCO mikro işlemci grafik gösterim ile standart olarak kurulumu yapılır.

pCO, Free Cooling, Two Sources ve Fresh Air birimleri gibi özel örnekler üzerinde standart mikro işlemci olarak da kurulur.
Yerel Ağ Yönetimi ve Uzaktan Kumanda

C serisi klimalar, yerel ağ modunda çalışabilir. Yani aynı oda içinde birkaç birim ile çalıştırılabilir. Azami yük veya aciliyet durumunda bir birim diğer birimleri üstün teknolojisi ile kontrol edilebilir. Bütün temel birimler belirli bir düzene göre çalışma saatlerinin sayısını eşitlemek için sırayla devreye girerler. Tecnair Lv' nin bütün ürünleri her çeşit uygulamada maksimum esneklik ve güvenliği sağlamak için test edilir. Tecnair Lv önemli BMS geliştiricisi tarafından kullanılan ve akıllı bina idaresinde standartlar olarak ortaya çıkan Modbus, LonWorks, TCP/IP, TREND, OPC Foundation, SNMP, Metasys Compatible, DLL, Third Party Protokol ile uyumluluk sağlamaktadır.

Hassas Kontrollü Klima Özellikleri:

± 10C SICAKLIK HASSASIYETI ILE ÇALIŞMA,

ELEKTRONIK DALDIRMA ELEKTROTU ILE ORANSAL NEMLENDIRICI VE NEM ALMA KONTROLÜ,

ÜÇ YOLLU KONTROL VANALI, IKI SIRA SICAK SU ISITMA SERPANTINI,

BIR YA DA IKI KADEMELI DÜŞÜK TERMAL ISITICI,

SU SOĞUTMALI KONDANSERLERIN IÇINDE YERLEŞIK KAYNAKLI LEVHA,

BASINÇ AYARLAYICI ILE ILGILI IKI YOLLU VANALAR,

KONDENSER FANLARININ DEVIR SAYISININ TEK FAZ DEĞIŞTIRICISI (MAX 8A KIŞ KONTROLÜ),

STANDART ΜAC YERINE PCO MIKRO IŞLEMCI,

STANDART KONTROL VANASI YERINE ÜÇ YOLLU ORANSAL VANA,

TAM BIR DEĞIŞEN SOĞUTMA KAPASITESI AYARI IÇIN SICAK GAZ ENJEKSIYONLU ELEKTRONIK VANA

%100 - 50 SADECE PCO OLAN MODELLERDE

%100V - 10 AYARI IÇIN SICAK GAZLI VE ELEKTRONIK EXPANSION VALF,

SOĞUTMA KAPASITESI AYARI IÇIN %100 - 60 BASINÇ AYARLAYICI SICAK GAZ ENJEKSIYONU VANASI,

HAVA ÇIKIŞI ÜZERINE MONTE EDILMESI IÇIN F7 FILTRELI KANAL BAŞLIĞI,

HAVA DEBISI STATIK BASINÇ AYARI IÇIN OTO TRANSFORMATÖR,

SÜRELI HAVA DEBISI AYARI IÇIN INVERTER KONTROLLÜ ELEKTRONIK EC FAN,

TEMIZ HAVA TEMINI IÇIN FILTRELI BAĞLANTI,

HAVA ÇIKIŞI IÇIN GÜÇLENDIRILMIŞ PLENUM,

TABAN ALTINDA AYARLANABILIR HAVA AKIŞ KANATÇIKLARI,

HAVA ÇIKIŞI VE HAVA EMIŞINE YERLEŞTIRILMIŞ SUSTURUCU,

25 MM YALITIMLI ÇIFT CIDARLI KASA YAPISI,

NEM KONTROLÜ IÇIN NEM SENSÖRÜ VE MODÜLASYON KARTI,

ZAMAN AYARI IÇIN TIMER VE STANDART MIKROIŞLEMCI IÇIN KRONOLOJIK ALARM,

RS 485 ILETIŞIM KARTI,

KAPSAM DIŞI AKTIF HAVA ÇIKIŞI SICAKLIĞI ALARMI.

MIKRO İŞLEMCI AYARI

Soğutma Devresi

Direkt expansion serpantini olan klimalar, tüm gerekli koruyucu araçlarla birlikte scroll kompresör, yüksek basınç ve alçak basınç düğmeleri, expansion valf, akışkan gözetleme camı ile kurutucu filtre gibi donanımlara sahiptir.

OCA ve UCA modelleri uzaktan kontrollü, basınçlı, azot gazı şarjlı kondenserlerle eşleştirilmiştir. Akışkan şarjı ve yağ doldurma, kurulumu yapan kişi tarafından yerinde yapılır. OCA ve UCA klimalarının, montajı yapıldıktan sonra soğutucu gaz ve yağ şarjı yapılır.