Inverter Split Klima


                                      

Inverter Split Klima Nedir?

İnverter kontrol sistemi, elektrik devir frekansını değiştirerek klima mekanizmasını ve dolayısı ile kapasitesini düzenler. Belirli aralıklarla çalışıp durmak yerine kompresör kontrollü çalışır ve bu sayede oda sıcaklığı sabit kalır. Elektrik enerjisi tüketimi azalır. İnverter split klimalar, diğer split kimalara göre daha fazla enerji tasarrufu sağlarlar.

Inverter Split Klima Nerede Kullanılır?

Konutlarda, İş yerlerinde, Bilgi işlem odalarında, Mağazalarda, Alışveriş merkezlerinde, Isıtılması ve soğutulması istenen tüm mekanlarda güvenle kullanabilirsiniz.

Inverter Split Klima Nasıl Monte Edilir?

İnverter split klimanızın iç ünitesi klima kullanacağınız mekana, dış ünitesi ise bu mekanın dışında kalan ve atmosfere açık olan bir alana monte edilir. Teras, açık balkon veya pencere altları dış ünite montajı için uygun alanlardır.

İç ve dış ünite; bakır boru, elektrik kablosu, drenaj hortumu, izolasyon ve dekoratif bandajdan oluşan ara tesisat ile birbirine bağlanır. Bu bağlantı esnasında klimanızın iç ünitesinin altında kalacak şekilde duvarınızda açılan 6 cm çapındaki dairesel ara tesisat yuvası, montaj bitiminde izolasyon malzemeleri ile tamamen kapatılır. 

Yüksek seviyede teknik bilgi ve tecrübe gerektiren inverter split klimanızın montajı, mutlaka klima teknik servisiniz tarafından yapılmalıdır.