Kaset Tipi Split Klima

   


Kaset Tipi Split Klima Nedir?

Kaset tipi split klimaların iç üniteleri tavan arası boşluğuna monte edilirler. Opsiyonel olarak taze hava alma imkanları olduğundan yüksek konfor şartlarının istendiği mekanlarda tercih edilirler. Dört yöne hava üfleme özelliğine sahiptirler.

Doğru projelendirilmiş bir kaset tipi split klima uygulamasının neticesinde mekanınızda klimanızın sadece dekoratif ön paneli görünür.

Kaset Tipi Split Klima Nerede Kullanılır?

Villalarda, İş yerlerinde, Server odalarında, Mağazalarda, Alışveriş merkezlerinde, Isıtılması ve soğutulması istenen tüm mekanlarda güvenle kullanabilirsiniz.

Kaset Tipi Split Klima Nasıl Monte Edilir?

Kaset tipi split klimanızın iç ünitesi klima kullanacağınız mekanın tavanına, dış ünitesi ise bu mekanın dışında kalan ve atmosfere açık olan bir alana monte edilir. Teras, açık balkon veya pencere altları dış ünite montajı için uygun alanlardır.

Kaset tipi split klimanızın iç ünitesinin monte edilebilmesi için tavan arası boşluğunuzun 35cm olması yeterlidir.

İç ve dış ünite; bakır boru, elektrik kablosu, drenaj hortumu, izolasyon ve dekoratif bandajdan oluşan ara tesisat ile birbirine bağlanır. 

Bu bağlantı esnasında duvarınızda açılan 10 cm çapındaki dairesel ara tesisat yuvası montaj bitiminde izolasyon malzemeleri ile tamamen kapatılır.

Yüksek seviyede teknik bilgi ve tecrübe gerektiren kaset tipi split klimanızın montajı, mutlaka klima teknik servisiniz tarafından yapılmalıdır.