Kanallı Tip Split Klima


   

Kanallı Tip Split Klima Nedir?

Merkezi sistem kategorisinde olan kanallı tip split klimalar, kanal ve menfezler aracılığı ile hava dağılımı sağlarlar. Kanallı tip split klimaların iç üniteleri tavan arası boşluğuna gizlenerek monte edilebilirler.
Taze hava alma özellikleri olduğundan yüksek konfor şartı sağlanması istenen mekanlarda tercih edilirler.Doğru projelendirilmiş bir kanallı tip klima uygulamasının neticesinde mekanınızda sadece dekoratif üfleme ve emiş menfezleri görünür.

Kanallı Tip Split Klima Nerede Kullanılır?

İş yerlerinde, Bilgi işlem odalarında, Mağazalarda, İmalathanelerde, Alışveriş merkezlerinde, Isıtılması ve soğutulması istenen geniş mekanlarda güvenle kullanabilirsiniz

Kanallı Tip Split Klima Nasıl Monte Edilir?

Kanallı tip split klimanızın iç ünitesi klima kullanacağınız mekanın tavanına,ve dış ünitesi ise bu mekanın dışında kalan ve atmosfere açık olan bir alana monte edilir. Teras, açık balkon veya pencere altları dış ünite montajı için uygun alanlardır.

İç ve dış ünite; bakır boru, elektrik kablosu, drenaj hortumu, izolasyon ve dekoratif bandajdan oluşan ara tesisat ile birbirine bağlanır.

Bu bağlantı esnasında duvarınızda açılan 10 cm çapındaki dairesel ara tesisat yuvası montaj bitiminde izolasyon malzemeleri ile tamamen kapatılır. Yüksek seviyede teknik bilgi ve tecrübe gerektiren kanallı tip split klimanızın montajı, mutlaka klima teknik servisiniz tarafından yapılmalıdır.